#1 #Myśl.czyń.mów – Dlaczego w taki sposób? #stopkołczingowi

Jako dwójka przyjaciół postanowiliśmy zrealizować swoje małe marzenie. Chcemy stworzyć miejsce w sieci, w  którym będziemy mogli się dzielić z Tobą-czytelnikiem, naszymi przemyśleniami.

Zależy nam abyśmy wspólnie zbudowali aktywnie funkcjonującą społeczność. Naszym celem jest  wymienia spostrzeżeniami, inspirowanie, pobudzanie do działania oraz najważniejsze– wspólne DZIAŁANIE. 

Pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy. Mamy wiele wątpliwości. 
Czy komuś się to spodoba? Co powiedzą na ten temat inni? Czy robimy to dobrze?
W pewnych kwestiach warto po prostu zacząć. Warto zrobić pierwszy krok w ciemno.
Zachowując wiarę, nadzieję, a także zdrowy rozsądek.

 

Co tu się może nie udać? Nikt tego nie zobaczy? Ktoś uzna nas za szarlatanów? Gra warta świeczki Naszym zdaniem. W każdym razie zyskamy nowe doświadczenie i umiejętności.

Jak wiadomo, każdy z nas jest inny; posiada odmienny punkt widzenia, mimo iż światopogląd możemy mieć niemalże identyczny(tak właśnie jest w zespole Niesłownych). Dlatego, przedstawiamy Ci drogi czytelniku nasz pierwszy, wspólny wpis, który będzie wprowadzeniem do naszego początku. Interpretacja myśli MYŚL, CZYŃ, MÓW.

 

Na końcu wpisu zamieścimy odnośniki do dwóch dodatkowych tekstów. Każdy z nich jest indywidualną interpretacją wyżej wspomnianego Początku.

Dalsze wpisy będę podzielone na kilka sekcji. Różnić będą się nie tylko kategorią, ale też stylem. Czasami pojawiać się będą treści pisane luźno, bezpośrednio. Nie zabraknie też treści o charakterze artykułu.

 Dodatkowo, prosimy abyś zawsze podchodził z dystansem do prezentowanych treści. Wiele z nich to swobodne przemyślenia. Nie chcemy być kojarzeni z brednią o tym, jak to wystarczy “pozytywnie myśleć” aby dokonać wszystkiego na świecie. -Nie. Nie wystarczy. …Jednak! To, w jaki sposób myślimy ma kluczowy wpływ na tak zwaną jakość życia. 

#MYŚL

Każde działanie musi zostać poprzedzone myśleniem. To takie oczywiste. Mamy jednak na myśli to, że nie poświęcamy odpowiedniej ilości czasu na dogłębne przeanalizowanie działania, które chcemy zapoczątkować. Cóż z najlepszego pomysłu, jeśli zaczniesz działać, a nie przemyślisz odpowiednio wielu aspektów. Zamiast iść przed siebie, stoisz w miejscu lub co gorsza, robisz krok w tył. 

Przykład? Powiedzmy “wynalazek”. Genialny pomysł! Stworzyłeś prototyp. #czyń Wszyscy o nim wiedzą  #mów.  Nie przeanalizowałeś rynku, postawiłeś na kiepską formę marketingu, pomysł nie dotarł do odpowiedniej rzeszy ludzi. Zaczynasz wątpić w swój pomysł. Wypalasz się. Dwa lata później widzisz podobny produkt, który dostał się do masy. Myślisz sobie : „ ale ja to dwa lata temu wymyśliłem” Wniosek?- Nie ma to wielkiego znaczenia. Ktoś zrobił to lepiej, zwrócił uwagę na kwestie o których zapomniałeś, które źle wykonałeś.

Inny przykład? Zmiana w diecie, polepszenie formy fizycznej! (uwielbiany przez cały świat temat, na którym zarabia się ogromne pieniądze). Zaczynasz zmiany. Postanawiasz wszystko przekręcić o 180 stopnii  #czyń. Odżywianie, siłownia, rower, filmiki motywacyjne. Dodatkowo dołączasz do wszystkich możliwych grup fitnesowych na Facebooku, zaczynasz obserwować wszystkie idealne fikcje na Instagramie. -Niech świat widzi, że jestem „Fitlowerem” od dziś #mów. Narzucasz zbyt wysokie tempo. Organizm, który nie otrzymywał żadnych bodźców przez ostatnie 5 lat, zostaje zalany impulsami z każdej strony. Zaczyna się buntować. Ty zamiast chudnąć i zacząć czuć się lepiej, odczuwasz coś skrajnie innego. Ciało nie wyrabia tempa. Łapiesz kontuzję z powodu bezmyślnego działania. Źle czujesz się z dietą, która z dnia na dzień przewróciła do góry nogami to co jesz i jak jesz. Dochodzisz do wniosku – na cholerę mi to wszystko?! Wracasz do starych nawyków lub co gorsza w okresie „zaraz po”, robisz rzeczy jeszcze gorsze niż robiłeś wcześniej, bo przecież jesteś załamany i to uprawnia Cię do pochłonięcia tabliczki czekolady albo pięciu. Przykre, lecz częste.

We wszystkim trzeba zachować rozsądek – taki efekt „uboczny”  myślenia.

Wszystko lepiej wpierw przemyśleć, a następnie podejmować działanie. 

Poświęcając 5% czasu działania na planowanie i myślenie, zyskujesz wygodę pozostałych 95%.

Powyższe zdanie/metodę możemy przełożyć  na wszystko w życiu. Więcej o tej kwestii będzie w innym wpisie.

 

 

#CZYŃ

Marnujemy swój wewnętrzny potencjał przez to, że jesteśmy leniwi. Jest powszechnie wiadome. Najgorszą natomiast rzeczą jest to, że jesteśmy świetnymi krzykaczami; parafrazując klasyka – sporo mówimy, mało robimy.

Teraz zastanów się, co gdyby było odwrotnie? Jak wyglądałby świat, w jakim miejscu znajdowała się cywilizacja, jak wyglądałby rozwój technologiczny naszej planety, gdyby każdy potencja został wykorzystanych choćby w połowie? Ilu kolejnych Chopinów, Małyszów czy też Einsteinów, dodatkowo chodziłoby po naszej planecie? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

Wróćmy zatem do rzeczywistości. Zakładając, że więcej czasu poświęcali byśmy na konkretne działania albo chociaż na próbę realizacji założonego celu. Wszystko co początkowo uważaliśmy za trudne czy też czasami nawet nie do pomyślenia, z biegiem czasu oraz postępem realnego działania staje się łatwiejsze.

Każdy z nas (tak nam się wydaje), posiada ogromny potencjał do czynienia wielu, zróżnicowanych rzeczy. Każdy ma w sobie jakiś talent. Niestety wielu z nas, z różnych przyczyn, nie ma okazji aby odkryć i zgłębić go podczas swojego życia.

My, jako ludzie tworzący ten portal, też kiedyś zastanawialiśmy się jak to jest zrobić stronę internetową, grafikę, prowadzić fanpage itp., ale  metoda aby przekonać się o tym była tylko jedna – zacząć to robić.
Bierzemy pod uwagę, że nikt z nas nie jest wybitnym pisarzem/bloggerem. Wiemy też, że jesteśmy na początku drogi, drogi którą chcemy podążać, a przez to zdobywać oraz ulepszać nabywane umiejętności. Naszym zdaniem właśnie o to chodzi w życiu. Rozwój. O podjęcie pewnej próby. Próby czynu, która jest najistotniejszym krokiem w drodze do realizacji swoich założeń.
           

 

#MÓW.

Skoro już pomyślałeś, zacząłeś czynić, czas najwyższy na to aby zacząć mówić! Mówić, a następnie dzielić się nowiną z bliskimi, ze  znajomymi. Ma to wiele zalet. Otrzymasz rozmaite opinie, wskazówki, błędy który nie zauważyłeś? Być może przez swoje działanie natchniesz innych do zmiany? Sprawisz, że ktoś uwierzy lub zaryzykuje w związku z czymś, co skrywał od dawna, do czego nie miał przekonania? Nie ma nic lepszego, niż szczere “Dziękuję, dzięki Tobie….”. 

Dzielenie się swoimi ideami oraz działaniami jest bardzo istotne, nie powinniśmy trzymać wszystkiego tylko tylko dla siebie. Bardzo często dyskusja może rzucić światło na naszą idee z zupełnie innej strony. Promień dzięki któremu zauważymy nowy aspekt pomysłu. Po wyciągnięciu odpowiednich wniosków możemy doskonale ulepszyć to co już w naszej pierwotnej myśli było dobre.

  

Motto, które jest w stanie coś zmienić?

 

Naszym zdaniem tak. Ten prosty schemat działania, który został przez nas zinterpretowany w ten sposób ma sens…ale pamiętaj czytelniku,  nie jesteś dla wyłącznego konsumować treści, jesteś tu aby samemu zastanowić się nad słusznością tej tezy. 
ZADAWAJ PYTANIA→ POSZUKUJ ODPOWIEDZI→ POZNAWAJ→ POWĄTPIEWAJ I PODWAŻAJ. 

#MYŚL.CZYŃ.MÓW

 

WSZYSTKIE ODCINKI ZNAJDZIESZ NA PONIŻSZYCH PLATFORMACH:

Przekaż dalej

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetuj
Share on pinterest
Przypnij
Share on email
Prześlij

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o