#Myśl.czyń.mów według Łukasza

 Witaj drogi czytelniku!

 Ah… jak to mawiają początki bywają trudne, czasem nawet bardzo trudne, ale ważne jest to aby zaczynać, bo ilu z nas nawet nie podejmuje próby zrealizowania jakiegoś swojego wyjątkowego pomysłu?!

Brzmi znajomo?

  W naszym pierwszym wpisie chcielibyśmy przybliżyć Ci idee naszego motta(?) hasła(?) sloganu(?), tudzież hasztagu mówiąc jak ludzie XXI wieku.

Myśl, czyń, mów – trzy z pozoru proste słowa, które połączone w całość składają się w bardzo prosty, ale konkretny schemat.

Tworząc Niesłownych, chcieliśmy utożsamić się z czymś co jest cząstka nas samych, czymś co płynie prosto od nas, czymś co nie jest udawane, czymś co w głębi naszych oczekiwań zachęci ludzi do działania oraz zmiany siebie i wszystkiego co nas otacza na lepsze.

Wiem, że brzmi to trochę jak takie “kołczowe” truizmy, ale gdy zastanowimy się nad tym bardziej możemy dojść do wniosku, że do zrozumienia życia takiego jakie przeżywamy (lub właściwie chcielibyśmy przeżywać) wcale nie potrzebuje super porad, specjalistów, masy ciężkich instrukcji.

Kwestią kluczową w tym aspekcie jest rzeczywista i szczera chęć wyjścia samemu sobie naprzeciw, nie chodzi tu o podjęcie próby zmieniania tudzież zrobienia czegoś.

Nie oszukujmy się, próbę może zrobić artysta estradowy przed wstępem. Życie ucieka nam przez palce, a my w tej ciągłej gonitwie musimy być zawsze gotowi i zwarci do działania, jeżeli chcemy wyciągnąć z niego coś więcej niżeli zdecydowana większość naszego społeczeństwa.

Człowiek niestety z natury jest leniwy, przepuszczamy bardzo dużo okazji przez palce zazwyczaj z błahego powodu, którym jest typowe „A nie, bo w sumie po co?”

 

Bardzo zależy nam aby Niesłowni nie byli kolejnym portalem, który będzie zasypywał Was pustymi cytatami, prostymi sposobami do zmiany siebie  lub nakłanianiem do kupowania książek pseudo rozwojowych.

Jesteśmy dwójką przyjaciół, którzy chcą spełnić się w dzieleniu się swoją pasją i zajawką do poszerzania horyzontów własnych oraz waszych.

Chcemy być w tym wszystkim szczerzy do bólu; głosić, dyskutować, podważać i przede wszystkim rozmawiać z wami, tworząc wspaniałą społeczność, dzięki której wszyscy rozszerzymy własne perspektywy.

Ale moment, wróćmy do naszego motta i rozbierzmy go na czynniki pierwsze!

 

MYŚL.

Każdego dnia przez nasz umysł przepływają tysiące myśli, ale odpowiedzmy teraz sobie szczerze na jedno pytanie. Ile razy zastanawiamy się nad czym myślimy? Albo w jaki sposób myślimy? 

Odpowiednie myślenie jest kluczem do wszystkiego, wszystko co zaczyna się w naszej głowie może być początkiem, początkiem czegoś wielkiego, ale tylko i wyłącznie od nas zależy co z tym zrobimy.

A czy Ty wyobrażasz sobie swoje życie, gdybyś zaczął troszkę zastanawiać się jak poprawić to co już masz? To, o czym myślisz? 

Zaufaj nam. Jeżeli poświęcisz temu trochę uwagi Twoje życie stanie się lepsze z dnia na dzień, będziesz lepiej rozumiał świat i mechanizmy, którymi się kieruje, a Twoje życie stanie się ciekawsze niż codzienna rutyna do, której jesteś przyzwyczajony. 

Od myśli zaczyna się wszystko.

 

CZYŃ.

To, że jako ludzie nieraz marnujemy swój wewnętrzny potencjał przez to, że jesteśmy leniwi, jest powszechnie wiadome. Najgorszą natomiast rzeczą jest to, iż jesteśmy świetnymi krzykaczami – parafrazując klasyka sporo mówimy, mało robimy.

A teraz zastanów się gdyby było na odwrót? Jak wyglądałby świat, w jakim miejscu znajdowaliśmy się jako cywilizacja, jak wyglądałby rozwój techniczny naszej planety? Wiele pytań – mało odpowiedzi.

Wróćmy zatem do rzeczywistości. Gdybyśmy więcej czasu poświęcili na czynienie czegoś czy też podjęli próbę to jakimś czasie wszystko co kiedyś wydawało nam się trudne albo czasami nawet niewykonalne, z biegiem czasu i czynu stawałoby się proste.

Każdy z nas (tak mi się wydaje) posiada ogromny potencjał do robienia przeróżnych rzeczy, lecz niestety istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nawet nigdy go nie odkryjemy. Skoro wiemy, iż posiadamy potencjał do robienia różnych wyjątkowych rzeczy, wiadomym jest, że skoro nie zaczniemy działać nigdy się o nim nie przekonamy.

My, jako ludzie tworzący ten portal, też kiedyś zastanawialiśmy się jak to jest zrobić stronę www, grafikę, prowadzić fanpage etc., ale metoda aby przekonać się o tym była tylko jedna, my po prostu zaczęliśmy to robić. Tak samo mam świadomość, że nikt z nas (autorów) nie jest wybitnym pisarzem/bloggerem, ale wiem też, że jesteśmy na początku drogi. Drogi, którą chcemy progresować z każdym kolejnym wpisem, bo właśnie o to chodzi w życiu, o ciągły rozwój.

Jednym z najlepszych uczuć w życiu, gdy zaczniemy działać, jest śnieżna kula naszych umiejętności, która z każdym działaniem robi się coraz większa. A my odwrotnie jak mitologiczny Syzyf pchamy ją w dół, aby spadała z tej góry i robiła się coraz większa!

 

MÓW.

Skoro już pomyślałeś, poczyniłeś – to teraz możesz mówić! Mówić, dzielić się ze swoją nowiną znajomymi, bo być może przez swoje działanie natchniesz ich do tego, aby też wybrali tą drogę.

Dzielenie się swoimi ideami oraz działaniami jest bardzo istotne, nie powinniśmy trzymać rzeczy, które są dla nas ważne, tylko i wyłącznie dla siebie. Bardzo często wymiana poglądów może rzucić światło na naszą idee z zupełnie innej strony, której wcześniej nie widzieliśmy. Po wyciągnięciu odpowiednich wniosków możemy doskonale ulepszyć to co już w naszej pierwotnej myśli było dobre. 

 

Motto, które jest w stanie coś zmienić?

 

W naszym odczuciu tak.

Pamiętaj czytelniku, przyszedłeś tu nie po to aby konsumować treści dla konsumowania treści, jesteś tu aby samemu zastanowić się nad słusznością tej tezy, pytaj, podważaj, dyskutuj, a jeśli wyciągnąłeś wnioski, to teraz spokojnie idź #MYŚL.CZYŃ.MÓW


 

Przekaż dalej

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetuj
Share on pinterest
Przypnij
Share on email
Prześlij

WSZYSTKIE ODCINKI ZNAJDZIESZ NA PONIŻSZYCH PLATFORMACH:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o