#Myśl.czyń.mów według Dawida

Niech tytuł nie zraża. Nie o kołczowaniu będzie, a trochę o każdym z nas. Mam nadzieję, że się zrozumiemy. Jeśli nie, to też dobrze- musimy się różnić aby było ciekawie. Miłego czytania.


 

Mówi się, że początki bywają trudne. Nikt jednak nie obiecywał, że będzie łatwo.

Mawiają również-nikt wielki się nie urodził. Jak tu więc stworzyć coś wielkiego ?

Otóż podstawą jest działanie. Przemyślane działanie.

Aż głupio jest mi głupio z powodu powyższych linijek. Treści te są do tego stopnia oczywiste, że zarzucam sobie prawienie o banałach, które jest absolutnie płytkie i „kiczowe” w moim odczuciu. Mimo to, warto pewne kwestie powtarzać. Cóż z faktu, że wszyscy o tym wiedzą, skoro tak niewiele osób żyje w zgodzie z takowymi „zasadami” ?

 

Na stronie O Nas możecie dowiedzieć się kilku rzeczy na temat wspomnianych „Nas”- twórców projektu Niesłowni.pl. Nie znajdziecie tam obszernych informacji o tym jacy jesteśmy, kim dokładnie jesteśmy. Jak opisać 23 (dotychczasowe) lata doświadczeń, zmian, wzlotów i upadków ? Jak w kilka linijek zawrzeć światopogląd, który kształtował się dzięki naszym rodzicom, otoczeniu, czy też wyborom, których dokonywaliśmy? Jest to chyba niemożliwe, to po pierwsze. Po drugie natomiast… nie jestem pewien, czy chcę abyście poznali “Nas” w pełni. Jak dobrze wiemy, najciekawsze zawsze jest to, co nieodkryte, tajemnicze, nieznane.

Fakt- to, że jesteśmy tutaj, w ogarniającej nas zewsząd sieci, świadczy już o tym, że anonimowość naszych osób staje się abstrakcją. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że dokonujemy tego na własne życzenie, z własnej woli. Jesteśmy „atencyjnymi” k****mi- śmiało rzekłby jeden z naszych znajomych. Trochę tak jest. Chcemy mówić o tym co myślimy, chcemy wyjść poza schemat, chcemy aby nas słuchano. Choć bardziej niż „chcemy”, po prostu lubimy.    

Na wstępie podkreślimy jasno i wyraźnie- nie jesteśmy utalentowanymi pisarzami(chyba). Treści, które zamieszczamy tworzymy samodzielnie. Jestem pewien, że wpisy czasami będą barwniej napisane, innym razem napisane gorzej. Dopuszczam nawet myśl, że ktoś będzie mógł uznać któryś z wpisów-a może i każdy, za totalnie pozbawiony kunsztu, sensu, ładu i składu… Trudno się mówi.

Nie dogodzimy wszystkim, nie sprawimy nigdy by każdy nas docenił i utożsamiał się z naszymi myślami. Mam szczerą nadzieję, że znajdzie się ktokolwiek, kto odbierze nas pozytywnie.  

Jest jednak jedna rzecz, jaką możemy zagwarantować- wszystko co znajdzie się pod tym adresem, będzie treścią, która płynie prosto z naszych wnętrz. Tworzymy to miejsce aby przekazywać Nasz światopogląd. Piszemy aby ukazywać Nasze spostrzeżenia. Dzielimy się Naszymi chwilami.

Jesteśmy przekonani o słuszności działań, których się podejmujemy.

 

Wpisy będę podzielone na kilka sekcji. Różnić będą się nie tylko kategorią, ale też stylem. Czasami pojawiać się będą treści pisane luźno, bezpośrednio. Nie zabraknie też treści całkowicie „bezpłciowych”, o charakterze artykułu.  Niech zapłonie ten konar, można śmiało zażartować. Zobaczymy jak długo i z jakimi efektami będzie się palił.

 

Tutaj kończymy wstęp oraz kwestie początków.

(dla tych, którym nie chce się czytać wstępu)

 

Myśl, czyń, mów- Idea, którą uznaliśmy za własną w takiej formie. Dumnie będziemy propagowali te trzy słowa, w takiej właśnie kolejności. Przywłaszczamy sobie prawo do tego, by uznać to za naszą, autorską myśl.

 

#myśl.

 Każde działanie musi zostać poprzedzone myśleniem. To takie oczywiste. Mam jednak na myśli to, że nie poświęcamy odpowiedniej ilości czasu na dogłębne przeanalizowanie działania, które chcemy zapoczątkować. Cóż z najlepszego pomysłu, jeśli zaczniesz działać, a nie przemyślisz odpowiednio wielu aspektów. Zamiast iść przed siebie, stoisz w miejscu, lub co gorsza robisz krok w tył.  

Przykład ? Wynalazek. Genialny pomysł! Stworzyłeś prototyp. #czyń Wszyscy o nim wiedzą  #mów.  Nie przeanalizowałeś rynku, postawiłeś na kiepską formę marketingu, pomysł nie dotarł do odpowiedniej rzeszy ludzi. Zaczynasz wątpić w swój pomysł. Wypalasz się. Dwa lata później widzisz podobny produkt, myślisz „ Ale ja to dwa lata temu wymyśliłem” Wniosek?- Nie ma to wielkiego znaczenia. Ktoś zrobił to lepiej, zwrócił uwagę na kwestie o których zapomniałeś, które źle wykonałeś.

Inny przykład ? Zmiana w diecie, polepszenie formy fizycznej! (uwielbiany przez cały świat temat, na którym zarabia się ogromne pieniądze). Zaczynasz zmiany. Postanawiasz wszystko przekręcić o 180* #czyń. Odżywianie, siłownia, rower, filmiki motywacyjne. Dodatkowo dołączasz do wszystkich możliwych grup fitnessowych na Facebooku, zaczynasz obserwować wszystkie idealne fikcje na Instagramie. Niech świat widzi, że jestem „Fitlowerem” od dziś #mów. Narzucasz zbyt wysokie tempo, organizm, który nie otrzymywał żadnych bodźców przez ostatnie 5 lat zostaje zalany impulsami z każdej strony. Zaczyna się buntować. Ty zamiast chudnąć i zaczynać czuć się lepiej, odczuwasz coś skrajnie innego. Ciało nie wyrabia tempa. Łapiesz kontuzję z powodu bezmyślnego działania. Źle czujesz się z dietą, która z dnia na dzień przewróciła do góry nogami to co jesz i jak jesz. Dochodzisz do wniosku – na cholerę mi to wszystko?!. Wracasz do starych nawyków lub co gorsza w okresie „zaraz po” robisz rzeczy jeszcze gorsze niż robiłeś wcześniej, bo przecież jesteś załamany i to uprawnia Cię do pochłonięcia tabliczki czekolady, albo pięciu. Przykre, lecz częste.

We wszystkim trzeba zachować rozsądek – efekt „uboczny”  myślenia.

Wszystko lepiej wpierw przemyśleć, a następnie podejmować działanie.  

Poświęcając 5% czasu działania na planowanie i myślenie, zyskujesz wygodę pozostałych 95%.

Powyższe zdanie/metodę możemy przełożyć  na wszystko w życiu. Więcej o tej kwestii będzie w innym wpisie.

 

#czyń.

Wydawałoby się, że to takie oczywiste. Moim zdaniem niekoniecznie. 
Jesteśmy leniwy. Nie oszukujmy się. Jedni mniej, inni bardziej, a najmniej jest  tych, którzy rzeczywiście robią dużo. Nie mam na myśli ciężkiej pracy, dużej ilości czasu, który spędzamy w pracy. Kompletnie nie tędy droga. Mam na myśli raczej lenistwo w życiu.(słowo życie w tym zdaniu jest czasownikiem) W tym aby zmieniać to co niewygodne, aby ryzykować, podejmować próby, aby progresować życie.
Posłużę się przykładem gry komputerowej. Życie-jedna wielka gra, przygoda, bajka ? Człowiek- postać, którą chcemy udoskonalać; sprawiać aby była coraz lepsza, posiadała umiejętności, których pragniemy, miała dużo *golda, *many, *staminy[1] i innych statystyk. *. Grając w grę nie sterujemy postaciami, których nie darzymy sympatią, z którymi się nie utożsamia w jakiś sposób. Wielokrotnie wręcz gramy aby móc spełnić swoje wyidealizowane pragnienia, marzenia, tworząc właśnie postać taką o jakiej marzymy. Wiem, to dość śmiały i daleko wysunięty wniosek, jednak na potrzeby mojej myśli użyje go w związku z jego trafności. Dodatkowo, mam wrażenie, że wielu psychologów znalazłoby badania, które potwierdzają moje porównanie, w jakiś piękny naukowy i skomplikowany sposób opisaliby przedstawioną powyżej zależność, 

 

 

#mów.

Wracając do Idei… Poza tym, że jesteśmy leniwi, mamy też globalny problem z tym aby mówić. Mówić za dużo, mówić zbyt często. Mówić bezmyślnie.Niestety dla Nas wszystkich, bardzo rzadko potwierdzamy własne słowa czynami, efektami.
Przykładowo, mam genialny pomysł!  Podpalam się, wszystkim o nim opowiadam. Od wybuchu geniuszu i oznajmieniu o tym całemu światu mija trochę czasu. Jakoś tak wyszło, że w sumie nie zacząłem nic z tym robić… Jakoś tak wyszło, że się wypaliło, naturalnie ucichło.. I co z tego genialnego pomysłu ? –wielkie nic.
Następny! Dziś czas zmian, dziś będę więcej biegał, mniej pił, a jedzenie też zacznę liczyć. Mówię, mówię, mówię. Zacznę nawet jednego dnia działać. Co później ? –wielkie nic. Nie generalizuje. Nie twierdzę, że wszyscy są beznadziejni i nic nie robią, nie są konsekwentni.. Patrząc jednak na skalę globalną ? Strzelam, że z 70% ludzi nie dochodzi do  postawionego celu. Nawet nie zbliżają się do niego na krok, a często cofają się względem punktu wyjścia. 

 

  Zakończenie

Naszym aktem walki z wspomnianym na początku lenistwem  jest ten wpis. Ta strona. To działanie. Ten projekt, pod szyldem którego chcemy urzeczywistnić wiele myśli, wiele pomysłów. Ruszyliśmy wreszcie swoje dupy i zaczynamy robić to, o czym tak często rozmawialiśmy. Niech efekty przez Nas wszystkich przemówią, czego życzę i wam!

D.

 

 PS.  Dodatkowo, prosimy abyś zawsze podchodził z dystansem do prezentowanych treści. Wiele z nich to swobodne przemyślenia. Nie chcemy być kojarzeni z brednią o tym, jak to wystarczy “pozytywnie myśleć” aby dokonać wszystkiego na świecie. -Nie. Nie wystarczy. …Jednak ! To, w jaki sposób myślimy ma kluczowy wpływ na tak zwaną jakość życia. 

 


[1] Podstawowe statystyki w wielu grach komputerowych; sprawiają, że nasze postaci są lepsze

 

Przekaż dalej

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetuj
Share on pinterest
Przypnij
Share on email
Prześlij

WSZYSTKIE ODCINKI ZNAJDZIESZ NA PONIŻSZYCH PLATFORMACH:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o